Karşıyaka Yapılacak Şeyler - Görülecek Yerler

Karşıyaka yapılacak şeyler, Karşıyaka görülmesi gereken yerlerin tanıtıldığı, tatilcilerin muhakkak yapılması gereken şeyler hakkında tavsiye verdikleri sayfa.
 
 
Karşıyaka Yapılacak Şeyler - Görülecek Yerler

İzmir'in birbirinden güzel bölgelerinden biridir Karşıyaka.

Karşıyaka, yaz sezonu boyunca yerli ve yabancı turistler tarafından sürekli ziyaret edilir. Ormanların denize kadar uzandığı ve huzurlu bir atmosfere sahip olan Karşıyaka, geniş ve ferah sokaklara sahip olmakla birlikte, çok fazla turistin tercih etmesinden dolayı birçok konaklama tesisine de sahiptir.

Karşıyaka'da yapılacak çok aktivite, görülecek çok yer bulunuyor. İzmir'in büyük bir parçası olan Karşıyaka'da hangi aktiviteler yapılır, ne yenmelidir, gezilecek yerleri nelerdir sorularına bu sayfamızda cevap vereceğiz. İşte Karşıyaka'da yapılmasını önerdiğimiz aktiviteler:

Karşıyaka'nın büyüleyen manzarası eşliğinde güzel bir kahvaltıya güne başlamanız önemlidir. Sizleri uzun bir günün beklediğini sakın unutmayın ve kahvaltınızı sağlam bir şekilde yapmayı ihmal etmeyin.

Bostanlı sahilinde uzun bir yürüyüşe çıkabilirsiniz. Sahil boyunca birçok cafe bulunuyor. Yorulduğunuz anda dilerseniz kafelerden birine girip dinlenebilir, dilerseniz sahildeki banklardan birine oturabilirsiniz. Bostanlı sahildeki bisikletlerden birini kiralayarak daha hızlı ve daha keyifli bir zaman geçirme imkanınız da bulunuyor.

Eğer dağcılıkla yakından ilgileniyorsanız Balçova Tepesi ve Yamanlar Dağı'na tırmanarak zamanınızı değerlendirebilirsiniz. Bahsettiğimiz noktalar amatör dağcılar için oldukça idealdir.

Karşıyaka'daki Hamza Rüstem Fotoğraf Evi'ni gezebilirsiniz. Hamza Rüstem Fotoğraf Evi'nde şehrin en eski fotoğraf stüdyosudur ve günümüzde müze olarak düzenlenmiştir. Müzedeki eski fotoğraflarla birlikte eski fotoğraf makineleri de sergilenmektedir. Bunun dışında Konak ilçesinde yer alan İzmir Tarihi Asansör'ü, Kızlarağası Hanı'nı, Kemeraltı Çarşısı'nı görülecek yerler listenize dahil edebilirsiniz. Konak ilçesi Karşıyaka'ya yaklaşık 20 kilometrelik bir mesafede yer alıyor.

Karşıyaka'daki Kumrucu Şevki'ye gidip, İzmir'in o ünlü kumrusundan yemeden kesinlikle tatilinize son vermeyin. Kumrular o kadar lezzetli ki, her gün yeseniz bile sıkılmayacaksınız. İzmir'in yöresel yemekleri arasında yer alan asma yaprağında barbunya, priştine tavası, kirde kebabı ve balık köftesinin tadına bakmayı da sakın unutmayın.

 
 
Peki Karşıyaka hakkında sen neler düşünüyorsun?

 

Karşıyaka Yapılacak Şeyler - Görülecek Yerler

Siz de Karşıyaka için bir öneri ekleyin
Hamza Rüstem Fotoğraf Evi
Hamza Rüstem Fotoğraf Evi
Hamza Rüstem Fotoğraf Evi, İzmir-Karşıyaka'da bulunmaktadır. Şehrin en eski fotoğraf stüdyosu olan Hamza Rüstem Fotoğrafhanesi'nin sahip olduğu arşiv ve koleksiyonlar müzede sergilenmektedir. Müzedeki eserlerin 100 yıllık bir geçmişi vardır. Hamza [Yazının Devamı]

Habibe Tokgöz - 20 Mayıs 2013, Pazartesi - Yorum Sayısı : 0
 
 
En Çok Beğenilen Oteller
 
En Çok Yorumlanan Oteller
 
En Çok Beğenilen Mekanlar
 
 
 
İzmir otelleri yaz tatilinizi keyifli bir hale getiriyor. Otel fiyatları ve gezgin yorumları için tıkla.

Bodrum tatilinizde nerelerde yemek yenilir? Bodrum'da yemek yenilecek yerler sayfamızda gezgin görüşlerini okuyun, siz de tavsiyede bulunun.

Yeşillikler içerisinde doğa ile başbaşa keyifli bir tatil için Ayder Yaylası Otelleri sayfasını inceleyin.

Seyahat Tüyoları